Jak dobrze spakować się na plan zdjęciowy?

Jak pakuje się na sesję zdjęciową Aneta Kacprzak? Założycielka marki Kacase. Przede wszystkim tak, aby było praktycznie i ergonomicznie! Co jest niezbędne na planie? I ile pomieści torba Kacase? Zapraszamy do artykułu! Poniżej znajdziesz ciekawe wskazówki:)

Kiedy pakuje się na sesję zdjęciową zazwyczaj zabieram ze sobą 1 lub 2 Torby Transparentne, nasz Plecak i nerkę Kacase. 
Co wkładam do środka? Co jest Potrzebne i niezbędne? 


W moim przypadku wygląda to następująco:


3 - 4 duże palety z cieniami kładę na dno torby wizażowej. Są to palety w kolorystyce ziemi, szarościach i chłodniejszych odcieniach. Nie może zabraknąć również kolorowych odcieni w panujących trendach. Obecnie są to pastelowe żółcie, niebieskie, róże, pomarańcze i czerwienie.


Następnie układam 3 kosmetyczki duże Kacase. 

W pierwszej Kosmetyczce układam wszystkie odcienie szminek - I tutaj jest to faktycznie ogromna gama od najjaśniejszych nude ów po purpury, borda, a nawet czernie. 

W drugiej Kosmetyczce, trzymam podkłady, bazy i korektory. Opakowania mają różne wielkości i pojemności- duża kosmetyczka sprawdza się tutaj świetnie!

W trzeciej c.d cieni i mniejszych palet oraz pudrów. 


Wyżej wkładam małe kosmetyczki, z tuszami i eyelinerami. Oprócz tego często w małych kosmetyczkach zabieram kolejne podkłady, róże, bronzery, rozświetlacze.


 Następnie układam 3 do 5 sztuk kieszonek transparentnych, które wspaniale mieszczą błyszczyki, tłuste cienie, brokaty. Jak i również akcesoria do twarzy i różnego rodzaju pomady do brwi i produkty do rzęs. 


Kolejną niezbędną rzeczą są kredki- etui na kredki, całe wypełnione kredkami do oczu i ust. Projektując to etui, chciałam, aby mieściło ono jak najwięcej kredek i było niezwykle praktyczne. Mieści się w nim 66 kredek, Mocna specjalnie dobrana guma, utrzymuje kredki na miejscu. Wszystkie kolory są doskonale widoczne. Etui ma również specjalnie opracowany rozmiar i krój, aby umożliwić szybkie i bezproblemowe pakowanie i rozpakowywanie. W pracy na planie, ta szybkość jest niezwykle ważna, tutaj nie ma czasu na “ spóźnienie”, “zaginione kredki” lub długie szukanie produktu. Nie ma mowy o żadnym przeszukiwaniu kosmetyczek.


Drugie Etui przeznaczone jest na pędzle. W którym trzymam cały swój pędzlowy stuff. Od najmniejszych- najbardziej precyzyjnych do szerokich pędzli od pudru i konturu. W zaprojektowanej specjalnie, bocznej kieszonce etui na pędzle można spokojnie zmieścić, jeszcze garść pędzli. Jednak ja trzymam tam szczoteczki do brwi, rzęs oraz waciki. Pozwala mi to zaoszczędzić miejsce i nie nosić zbyt dużego obciążenia:) Zawsze wybieram pędzle ulubione i niezawodne - takie, które zawsze używam.

Do bocznych kieszeni torby, wkładam zazwyczaj Płyn micelarny, mgiełkę, nabłyszczacze do ciała i balsamy. 

W przedniej kieszeni Torby mieszczą się 4 lakiery do paznokci, w razie awarii na sesji:)

-zalotka 

-zmywacz do paznokci 

-krem do rąk 

-temperówka 

-chusteczki matujące

-puder w kamieniu- transparentny 

-rzęsy i kępki do rzęs. 


W Plecaku zawsze mam chusteczki higieniczne, pelerynkę Kacase oraz zwykłe mokre chusteczki. Czasami wrzucam kosmetyczkę awaryjną z czymś co wydaje mi się, że może się przydać… są to np. pilnik, nożyczki, taśmy, itp. 


Druga torba, jest typowo do włosów. Mam w niej luźno włożone lokówki, prostownice, karbownice, suszarkę. 

Włosy- doczepy układam w małych kosmetyczkach Kacase- ułożone kolorystycznie, w zależności od potrzeby i koloru włosów modeli. 

W małej kieszonce trzymam różnego rodzaju gumki, wsuwki oraz różne spinki. Kilka wałków i wypełniaczy do fryzur również wrzucam do środka. 


Każda Sesja zdjęciowa, wiąże się z różnymi potrzebami jakie spotkają mnie na planie. Powyżej rozpisałam to co biorę ze sobą zawsze!:) 

Nasze Torby mieszczą naprawdę duużo, moja Torba do pracy zazwyczaj waży około 10 do 15 kg, są naprawdę pojemne, a przy tym niezwykle ergonomiczne. Profesjonalny zestaw makijażysty - transparentne torby, kosmetyczki i etui.

Praca makijażysty wymaga szybkości, sprawnego działania i praktycznych rozwiązań. Ciągły pośpiech, zmiany miejsca pracy i podróże, którym towarzyszy nieustannie przenoszenie kosmetyków, wymagają funkcjonalnych akcesoriów. Transparentne akcesoria KACASE to odpowiedź na wszystkie potrzeby makijażysty, które doceni każdy profesjonalista.

fundusze.jpg